|

Blaupunkt BT50BB – najlepszy głośnik na budowę i do warsztatu?

Mówi się, że każdy produkt ma swojego klienta docelowego, ale są też sytuacje, w których prawidłowość ta wymyka się nieco spod kontroli. Dobrym przykładem jest tutaj głośnik Blaupunkt BT50BB, który z jakiegoś powodu stał się prawdziwym hitem wśród ekip budowlanych i remontowych. Jeżeli chcesz dowiedzieć się co stoi za fenomenem tego modelu i czy rzeczywiście tak dobrze nadaje się on do pracy w trudnych warunkach – wszystkiego dowiesz się z niniejszej recenzji.

Blaupunkt BT50BB w swoich naturalnych warunkach

Co on w sobie ma… kilka słów o parametrach 

Zanim przejdę do opisania bezpośredniego kontaktu z głośnikiem Blaupunkt BT50BB, warto przyjrzeć się nieco bliżej jego możliwościom opisanym na papierze. Rzeczywiście patrząc na nie, nie da się oprzeć wrażeniu, że doskonale nadaje się on jako alternatywa dla powszechnie stosowanego na budowach sprzętu. Blaupunkt BT50BB to w końcu nie tylko przenośny głośnik z radiem i Bluetooth, ale również czytnikiem kart micro SD oraz wejściem AUX. Oznacza to, że mamy mnóstwo sposobów na odtwarzanie z niego muzyki, co okaże się nieocenione we wszystkich sytuacjach, kiedy każdego dnia inna osoba decyduje o odtwarzanej play-liście. Ponadto model ten posiada większą moc od przeciętnego radia (30 watów) i może pochwalić się wodoszczelnością w standardzie IPX5. Warto również wspomnieć o nawet 10 godzinnym czasie pracy (i nie jest to tylko deklaracja producenta) oraz funkcji Powerbank, której przydatności nie trzeba chyba przybliżać nikomu. 

Pierwsze wrażenie? Solidność! 

Czy Ty też znasz to uczucie, kiedy chwytasz coś w rękę i nie jesteś do końca pewien, czy uchwyt jest aby na pewno dobrze przymocowany?… Nie tym razem! Po otwarciu opakowania naszego Blaupunkta, moim oczom ukazała się jaskrawo-pomarańczowa rękojeść, która zrobiła na mnie naprawdę ogromne wrażenie. Pomimo wagi głośnika wynoszącej około 2 kg, nawet przez sekundę nie zastanowiłem się, czy mocniejsze szarpnięcie nie spowoduje po prostu jej wyrwania i mogę jasno stwierdzić, że było dokładnie na odwrót. Ochoczo testując możliwości uchwytu przeszła mi wręcz myśl, czy Blaupunkta BT50BB nie dałoby się wykorzystać jako alternatywy dla młotka lub ewentualnie przyrządu do samoobrony… a przecież to dopiero pierwsze wrażenie! 

Membrany pasywne i złącza na odwrocie głośnika Blaupunt BT50BB

Gumowana obudowa 

Bardzo dużym atutem tego modelu jest niewątpliwie gumowana obudowa. Dzięki niej głośnik jest dobrze chroniony przed pyłami i wilgocią, a przy tym jest bardzo łatwy w wyczyszczeniu. Dodatkowo taki sposób gumowania bardzo skutecznie chroni głośnik przed przypadkowymi obiciami, co z pewnością nieraz spotka go podczas intensywnych prac warsztatowych. 

Łatwa obsługa nawet w rękawiczkach 

Sprzęty wykorzystywane przez fachowców mają niejednokrotnie funkcje, o których nigdy nie pomyślałby zwyczajny śmiertelnik. Panel sterowania głośnikiem Blaupunkt BT50BB wykonany jest w taki sposób, że bez problemu mogłem obsługiwać go w grubych rękawiczkach, co widać z resztą na załączonym obrazku. 

A co z dźwiękiem? 

Próżno rozczulać się nad urokami konstrukcji, kiedy w głośniku najważniejszy jest przecież dźwięk i w tej materii Blaupunkt BT50BB również radzi sobie naprawdę dobrze. Po spędzeniu z nim całego wieczoru przy domowym remoncie mogę śmiało powiedzieć, że gra on obiektywnie dobrze, oferując znacznie więcej dolnych częstotliwości niż jakikolwiek znany mi radioodtwarzacz. Oczywiście nie jest to jednocześnie sprzęt przeznaczony dla audiofili, ale pomimo swoich rozbudowanych funkcji, bije on na głowę wiele konkurencyjnych propozycji w tym samym przedziale cenowym (poniżej 400 zł). 

Głośnik bezprzewodowy bluetooth z radiem Blaupunkt BT50BB

Podsumowanie 

Czy Blaupunkt BT50BB to dobry głośnik do ciężkiej roboty? Jak najbardziej tak! Doskonale sprawdzi się on jako odtwarzacz muzyki na budowie, w warsztacie i wszędzie tam, gdzie potrzeba solidnie wykonanego i niezawodnego sprzętu. Kto wie – być może dzięki temu modelowi przenośne głośniki Bluetooth z radiem zaczną nawet zastępować klasyczne radia budowlane. Dodatkowym i bardzo miłym wnioskiem płynącym z dzisiejszego testu jest również fakt, że nasi klienci po prostu nie mogą się mylić. Zdecydowana większość klientów zamawiających ten model to firmy budowlane i wykończeniowe, a dzisiejsza recenzja jedynie podkreśla słuszność ich wyboru.

 

Similar Posts

Dodaj komentarz