Strona główna » Radioodbiorniki » Radia przenośne

Czego szukasz?

Filtruj wg ceny

MARKA

FALE

Typ radia

Zasilanie

Złącza

FUNKCJE

KOLOR

Radia przenośne

Wyświetlanie 1–24 z 42 wyników

Radia przenośne

Dobre radio przenośne to doskonały wybór w wielu sytuacjach. Sprawdzają się doskonale na wszelkiej maści wyjazdach i piknikach, ale również, kiedy lubimy “podróżować” z naszym radioodbiornikiem po domu. W tej kategorii znajdziesz wszystkie rodzaje przenośnych radioodbiorników od tych większych i solidnych, przez radia kieszonkowe, radia na baterie czy też radia na akumulator.

Co wyróżnia radia przenośne?

  • łatwy transport
  • działają tam, gdzie nie sięga Internet i GSM
  • wszechstronność
  • duża możliwość personalizacji
  • odbiór w różnych zakresach (AM/FM/DAB)

Najważniejsze rodzaje radioodbiorników przenośnych

Radio przenośne to pojęcie dość ogólne, w którym zawiera się cała rodzina urządzeń. W praktyce bardzo różnią się one jednak swoją funkcjonalnością oraz przeznaczeniem. Do najczęściej poszukiwanych odmian radioodbiorników przenośnych należą:

Radia na baterie

Radia zasilane bateryjnie to pierwotna forma przenośnego radia. Ich niewątpliwą zaletą jest długi czas pracy oraz łatwa wymiana źródła zasilania.

Radia na akumulator

Radio z akumulatorem to doskonała propozycja dla tych, którzy lubią zabrać radio na działkę, plażę czy spacer. Możliwość wielokrotnego ładowania nie obciąża kosztami wymiany baterii, a wystarcza na kilka-kilkanaście godzin pracy.

Radia sieciowo-bateryjne lub sieciowo-akumulatorowe

Większość klientów poszukując radia przenośnego, ma na myśli coś co częściej stoi w miejscu, ale od czasu do czasu pozwala na przeniesienie. Na szczęście nie brakuje modeli łączących różne typy zasilania, a dodatkowe zasilanie sieciowe oferuje większość radioodbiorników na baterie lub akumulator.

Radia AM i FM

Jak sama nazwa wskazuje – radio przenośne zabieramy w różne miejsca, często z dala od cywilizacji. To właśnie tam najlepiej sprawdzają się radia AM i FM, które zapewniają dobry odbiór tam, gdzie nie ma mowy o internecie czy telefonii komórkowej.

Radia budowlane

Radia na budowę to szczególna forma przenośnego radioodbiornika dostosowana do wymogów pracy specjalistów. Charakteryzują się one większą odpornością na pył, choć wiele ekip nadal wybiera podobne modele co te do zastosowań domowych.

Dobre marki radioodbiorników przenośnych

Dobre radio to takie, które wytrzymuje próbę czasu. Jeśli chcesz postawić na sprawdzonych i przetestowanych na rynku producentów, koniecznie zwróć uwagę na:

Przenośne radia ELTRA

ELTRA to polska marka radioodbiorników oferująca całą gamę modeli analogowych, cyfrowych, stacjonarnych i przenośnych. Proste radia na baterie to specjalność marki ELTRA, które dodatkowo zachwycają łatwością obsługi.

Przenośne radia Blaupunkt

Blaupunkt oferuje najpopularniejsze radia na polskim rynku, gdzie na ich czele stoją właśnie przenośne radia na akumulator. Wiele modeli oferuje dodatkowe funkcje, takie jak pilot, zegar, budzik itp.

Strona główna » Radioodbiorniki » Radia przenośne

Czego szukasz?

Filtruj wg ceny

MARKA

FALE

Typ radia

Zasilanie

Złącza

FUNKCJE

KOLOR