Strona główna » Słuchawki » Słuchawki bezprzewodowe

Czego szukasz?

Filtruj wg ceny

MARKA

Typ słuchawek

Budowa

Konstrukcja

Mikrofon

Aktywna redukcja szumów

Impedancja

Złącza

FUNKCJE

KOLOR

Słuchawki bezprzewodowe

Wyświetlanie wszystkich wyników: 23

Jakie słuchawki bezprzewodowe wybrać 

Słuchawki bezprzewodowe zawdzięczają swoją popularność zjawisku usuwania złączy z urządzeń typu smart. Warto jednak wiedzieć, że brak przewodu przekłada się nie tylko na aspekt użytkowy, ale również na jakość słuchanego dźwięku. Poniżej dowiesz się, co oferują różne typy słuchawek bezprzewodowych, na co zwrócić uwagę poszukując słuchawek na Bluetooth oraz jakie są ich zalety względem przewodowych odpowiedników. 

Główne odmiany słuchawek bezprzewodowych i ich zastosowanie 

Słuchawki bezprzewodowe wyróżniają się rzecz jasna brakiem kabla, ale poza tym posiadają niemal identyczne cechy co klasyczne słuchawki. Dzięki temu na są one dostępne we wszystkich dobrze znanych wariantach, które należy dopasować do własnych preferencji.   

Słuchawki douszne i dokanałowe 

Modele douszne są nieco popularniejsze wśród słuchawek bezprzewodowych, głównie ze względu na ich niewielki rozmiar. To właśnie ta odmiana bezprzewodówek jest w końcu dodawana do telefonów komórkowych, dlatego ich mobilność jest w tej sytuacji nieoceniona. Bezprzewodowe słuchawki douszne doskonale spiszą się w trakcie prowadzenia rozmów telefonicznych czy uprawiania sportu. Jeżeli od swoich słuchawek dousznych oczekujesz jednocześnie dobrej izolacji, koniecznie zwróć uwagę na modele dokanałowe (rozpoznasz je po charakterystycznych gumkach)   

Słuchawki nauszne i wokółuszne 

Słuchawki nauszne to pierwotna wersja słuchawek, która ze względu na inną budowę, posiada całkowicie inne cechy niż modele douszne. Przede wszystkim zakładamy je na głowę, zamiast wprowadzać do kanału słuchowego, co ma duże znaczenie dla osób, które narzekają na ból ucha podczas korzystania ze słuchawek dousznych. Bezprzewodowe słuchawki nauszne będą posiadały także większe głośniki, co pozwoli im na lepsze i bardziej naturalne odtwarzanie dźwięku. Dodatkowo będą one dobrym wyborem, jeśli szukasz słuchawek bezprzewodowych do uprawiania sportu i obawiasz się, że niewielkie pchełki w modelach dousznych, będą po prostu wypadać z ucha. Dla osób poszukujących możliwie jak największej izolacji od otoczenia, polecamy szczególnie słuchawki wokółuszne, które największą popularnością cieszą się w studiach nagraniowych. 

Do czego najlepiej sprawdzają się słuchawki bezprzewodowe 

Choć audiofile mogą wskazywać na ograniczenia słuchawek Bluetooth w przesyle sygnału audio to w praktyce, dla przeciętnego użytkownika, okażą się one niemal niezastąpione. Brak kabla po prostu znacznie poprawia codzienne właściwości użytkowe słuchawek i to w niezliczonej ilości sytuacji.  

Słuchawki bezprzewodowe do telefonu 

Bezprzewodowe słuchawki i telefony to połączenie niemalże doskonałe. W nowoczesnych smartfonach istnieje w końcu tendencja do usuwania wszelkich zewnętrznych złączy, dlatego komunikacja Bluetooth wydaje się koniecznością. Warto zaznaczyć, że słuchawki bezprzewodowe pozwolą nie tylko na słuchanie dźwięków odtwarzanych na telefonie, ale również na prowadzenie rozmów w modelach z wbudowanym mikrofonem. W gruncie rzeczy umożliwiają one całkowite zastąpienie klasycznego zestawu słuchawkowego, dzięki szybkiej automatycznej łączności z telefonem, zaraz po wyciągnięciu z etui. 

Słuchawki bezprzewodowe do uprawiania sportu 

Jeżeli nie wyobrażasz sobie treningu bez nastrajającej muzyki, z pewnością zakochasz się właśnie w słuchawkach bezprzewodowych. Słuchawki na kablu często wyszarpują się z uszu podczas np. biegania, a obecność przewodu eliminuje je z zastosowania np. podczas uprawiania yogi czy pilatesu. W przypadku bezprzewodówek problem ten zostaje całkowicie rozwiązany, otwierając przed miłośnikami sportu całkowicie nowe możliwości. Z wykorzystaniem słuchawek bezprzewodowych możesz uprawiać dowolną dyscyplinę, nie martwiąc się o jakiekolwiek ograniczenia. 

Słuchawki bezprzewodowe do słuchania muzyki 

Dla większości użytkowników głównym celem posiadania słuchawek i głośników, jest po prostu słuchanie muzyki. Słuchawki bezprzewodowe sprawdzają się do tego zadania równie dobrze co modele przewodowe, jeśli słuchasz muzyki z plików mp3 czy serwisu You Tube. Jeżeli jesteś jednak posiadaczem szczególnie wyczulonego słuchu, a muzykę odtwarzasz wyłącznie z formatów FLAC czy .WAV, wybierz słuchawki bezprzewodowe obsługujące rozbudowane kodeki bluetooth, jak aptX, aptX HD czy LDAC. 

Słuchawki bezprzewodowe do podcastów i audiobooków 

Zyskujący na popularności podcasty i audiobooki to tak naprawdę nic innego, jak nagranie ludzkiego głosu. Ze względu na jego położenie w środkowym paśmie częstotliwości, nie potrzebujemy nawet drogich słuchawek, dla uzyskania wysokiej jakości słuchanego głosu. Jeżeli uwielbiasz więc delektować się książką lub podcastem w trakcie niedzielnego spaceru, z pewnością docenisz jakość i swobodę, którą zapewnią Ci słuchawki bezprzewodowe. 

Słuchawki bezprzewodowe do prowadzenia rozmów i komunikacji 

Słuchawki bezprzewodowe są genialnym rozwiązaniem dla kurierów, kierowców oraz wszystkich osób często prowadzących rozmowy za pośrednictwem telefonu czy laptopa. W szczególności mowa tu o bezprzewodowych słuchawkach z TWS, które umożliwiają korzystanie z pojedynczej słuchawki. Niewielka słuchawka bezprzewodowa może przez cały dzień być trzymana w uchu, szczególnie że większość modeli pozwala na odbieranie rozmów poprzez dotknięcie bocznego panelu słuchawki. Dzięki bezprzewodówkom nie będziesz musiał więc non stop sięgać do kieszeni po dzwoniący telefon, co oszczędzi nie tylko czas, ale także sporo nerwów.

Znaczenie baterii w słuchawkach bezprzewodowych

Bateria jest kluczowym elementem w przypadku słuchawek bezprzewodowych, dlatego warto zwrócić uwagę na takie parametry, jak czas ładowania, czas odtwarzania, pojemność baterii oraz metody ładowania. Długotrwałe odtwarzanie muzyki jest istotne dla osób, które korzystają ze słuchawek przez większą część dnia, dlatego warto zwrócić uwagę na słuchawki z wyższą pojemnością baterii. Czas ładowania może być różny dla różnych modeli, ale standardowo wynosi około 1-2 godzin. Ważne jest również sprawdzenie, czy słuchawki bezprzewodowe ładują się przez złącze USB, USB typu C czy indukcyjnie, co umożliwia ładowanie bezpośrednio na podkładce.

Kodeki Bluetooth i ich wpływ na jakość dźwięku

Różne rodzaje kodeków Bluetooth, takie jak aptX, aptX HD czy LDAC, mogą znacznie poprawić jakość dźwięku słuchawek bezprzewodowych. Kodek aptX zapewnia lepszą jakość dźwięku niż standardowy kodek SBC, natomiast aptX HD i LDAC umożliwiają przesyłanie dźwięku o wyższej rozdzielczości. Wybierając słuchawki bezprzewodowe, warto sprawdzić, które kodeki są przez nie obsługiwane, szczególnie jeśli zależy nam na wysokiej jakości dźwięku.

Wady i zalety słuchawek bezprzewodowych względem przewodowych

Mimo licznych zalet słuchawek bezprzewodowych, warto wspomnieć także o ich wadach. Przede wszystkim, ogranicza nas czas pracy na baterii jest która może rozładować się właśnie, kiedy potrzebujemy naszych słuchawek. W związku z tym, słuchawki bezprzewodowe mogą wymagać częstszego ładowania. Ponadto, jakość dźwięku może być niższa w przypadku słuchawek Bluetooth w porównaniu do przewodowych odpowiedników, szczególnie gdy przesyłany dźwięk nie korzysta z zaawansowanych kodeków.

Cena słuchawek bezprzewodowych może być również wyższa niż przewodowych, szczególnie jeśli chodzi o modele z zaawansowanymi funkcjami, takimi jak aktywna redukcja szumów czy obsługa wysokiej jakości kodeków Bluetooth. Warto jednak przemyśleć, czy wygoda płynąca z braku kabla oraz dodatkowe funkcje, takie jak wbudowany mikrofon czy kontrola gestami, są warte wyższej ceny.

 

Strona główna » Słuchawki » Słuchawki bezprzewodowe

Czego szukasz?

Filtruj wg ceny

MARKA

Typ słuchawek

Budowa

Konstrukcja

Mikrofon

Aktywna redukcja szumów

Impedancja

Złącza

FUNKCJE

KOLOR