Strona główna » Słuchawki

Czego szukasz?

Filtruj wg ceny

MARKA

Typ słuchawek

Budowa

Konstrukcja

Mikrofon

Aktywna redukcja szumów

Impedancja

Złącza

FUNKCJE

KOLOR

Słuchawki

Wyświetlanie 1–15 z 38 wyników

Jakie słuchawki wybrać?  

Słuchawki to jedne z najpowszechniej występujących urządzeń elektronicznych, z których korzystają dosłownie wszyscy – niezależnie od wieku czy zainteresowań. Poszukując dla siebie odpowiedniego modelu, warto abyś zwrócił uwagę przede wszystkim na to, gdzie będziesz je użytkował oraz jakich parametrów oczekujesz od tego typu urządzenia. Słuchawki różnią się w końcu pomiędzy sobą głownie budową, która przekłada się bezpośrednio na ich właściwości użytkowe.  

Zastosowanie słuchawek według ich budowy  

Co do zasady, słuchawki rozróżniamy przede wszystkim ze względu na sposób noszenia. Ich budowa wpływa bowiem na parametry użytkowania, dlatego dzieli się je na 4 odmiany – nauszne, wokółuszne, douszne, i dokanałowe.  

Słuchawki nauszne – jest to najczęściej poszukiwany rodzaj słuchawek. Składają się one z dwóch głośników oraz pałąka pozwalającego zakładać je na głowę. Ich największą zaletą jest wygoda użytkowania oraz fakt, że przykrywają one małżowinę uszną, przez co dają poczucie odizolowania, ale nie całkowitego. Dobrze sprawdzą się zarówno jako słuchawki do uprawiania sportu (bięgnąc i słuchając muzyki będziemy delikatnie słyszeć otoczenie) lub słuchania muzyki przy jednoczesnym pilnowaniu dzieci. 

Słuchawki wokółuszne – mało kto odróżnia je od słuchawek nausznych, głównie ze względu na niemal identyczny wygląd. W przeciwieństwie do nich jednak, poduszki słuchawek wokółusznych otaczają nasze ucho w całości, zapewniając niezwykłą wygodę oraz izolację. Sprawdzą się one znakomicie wszędzie tam, gdzie potrzebny jest odsłuch w odizolowanych warunkach np. jako słuchawki dj-skie lub słuchawki do hałaśliwego biura (pozostają wygodne po wielu godzinach użytkowania. 

(Więcej na temat słuchawek nausznych i wokółusznych) 

Słuchawki douszne – ich niezwykła popularność rozkwitła wraz z telefonami komórkowymi, do których dodawane były niemal masowo. Ich główne cechy to niewielki rozmiar i brak całkowitego odizolowania od otoczenia. Dzięki temu znakomicie sprawdzają się w roli poręcznych słuchawek do codziennego użytku, choć mają też swoje niedociągnięcia. Są one mniej wygodne od modeli nausznych i wokółusznych, a wiele osób uskarża się na ból przy dłuższym noszeniu. Nie poleca się ich również jako słuchawek do uprawiania sportu, ze względu na łatwość z jaką mogą wysunąć się z ucha.  

Słuchawki dokanałowe – podobnie do słuchawek nausznych i wokółusznych, słuchawki dokanałowe są często mylone z modelami dousznymi. Bardzo łatwo odróżnić je jednak od modeli wkładanych do ucha, ze względu na charakterystyczne gumki. Dzięki możliwości włożenia słuchawek bezpośrednio do kanału słuchowego, znacznie lepiej sprawdzają się one jako słuchawki do uprawiania sportu lub poręczne słuchawki, które odizolują Cię od otoczenia. 

(Więcej na temat słuchawek dousznych i dokanałowych) 

Słuchawki przewodowe czy bezprzewodowe? 

Oprócz róznic w budowie i konstrukcji, słuchawki dzielimy ze względu na sposób podłączenia. Współczesne słuchawki mogą bowiem łączyć się z urządzeniami nie tylko za pośrednictwem kabla, ale również z jego pominięciem (głownie poprzez Bluetooth). 

Teoretycznie mogłoby się wydawać, że brak przewodu jest po prostu lepszy, ale sprawa jest tutaj bardziej skomplikowana. Zarówno jedna jak i druga opcja ma tutaj swoje mocne strony, których po prostu nie da się pominąć. 

Słuchawki przewodowe są mniej zaawansowane technologicznie, a przez to bardziej niezawodne. Co więcej, oferują znacznie lepszy stosunek jakości do ceny i nadal nie mają konkurencji, jeśli idzie o zastosowania studyjne oraz Hi-Fi 

Słuchawki bezprzewodowe zaś to ogromna swoboda poruszania się i wolność od wiecznie zaplątanych kabli. Choć technologie bezprzewodowe nadal nie zapewniają takiej jakości odtwarzania, jak w modelach przewodowych, górują one np. podczas aktywności sportowych. 

(Więcej na temat wad i zalet słuchawek przewodowych i bezprzewodowych) 

Jakie parametry są istotne w słuchawkach 

Każde urządzenie elektroniczne posiada klucowe dla siebie parametry i nie inaczej jest w przypadku słuchawek. Oczywiście można je opisać pod katem parametrów technicznych na milion sposobów, ale w praktyce w słuchawkach najistotniejsze są następujące parametry. 

Pasmo przenoszenia 

Pasmo przenoszenia określa nam zakres częstotliwości dźwiękowych, w jakich pracują nasze słuchawki. Ludzkie ucho posiada bowiem zdolność do odbierania dźwięków w zakresie od 20 – 20 000 Hz i właśnie taki zakres powinny posiadać dobre słuchawki.  

Impedancja 

Impedancja to parametr istotny tylko przy słuchawkach przewodowych, symbolizujący jak trudno dostarczyć moc do pracy urządzeniu odtwarzającemu. Teoretycznie im wyższa impedancja tym mniej zakłóceń. Trzeba jednak pamiętać, że jeśli impedancja przekracza możliwości odtwarzacza, zamiast poprawy brzmienia spotkamy się z bardzo cichą grą.

Funkcje słuchawek, na które warto zwrócić uwagę 

Współczesne słuchawki daleko wykraczają poza proste odtwarzanie toru audio, oferując cały szereg zaskakujących możliwości. Niektóre wyposażone są np. w slot na kartę SD czy nawet wbudowany odbiornik radiowy. Wśród dodatkowych funkcji są jednak i takie, które szczególnie poszukiwane są przez klientów i które z pewnością warto wziąć pod rozwagę przed dokonaniem wyboru. 

Mikrofon 

Słuchawki z mikrofonem są dziś niezwykle powszechne, ze względu na wymogi współczesnego świata. W jednym urządzeniu potrafią skupić całe spektrum niezbędne do komunikacji na odległość, zapewniając transmisję dźwięku, jak i transmisję głosu. Mikrofon w słuchawkach jest szczególnie istotny jeśli poszukujesz słuchawek do telefonu lub potrzebujesz słuchawek do gier online.  

Aktywna redukcja szumów (ANC) 

Jeżeli podczas korzystania ze słuchawek trapią Cię dźwięki dochodzące z zewnątrz, koniecznie przyjrzyj się funkcji aktywnej redukcji szumów (ang. ANC – Active Noise Cancelation). Słuchawki z ANC wykorzystują wbudowany mikrofon do wyłapywania szumu tła i na jego podstawie generują znoszący go sygnał. Dzięki temu w słuchawkach z ANC nie usłyszysz dźwięków dochodzących z zewnątrz, nawet jeśli zmieniają się one w sposób dynamiczny. 

Wybierz słuchawki od autoryzowanego sprzedawcy 

Jako stosunkowo nowy sklep audio, nieustannie poszerzamy swoją ofertę o nowe produkty a nawet całe kategorie. Każdy produkt, który znajdziesz na naszej stronie, pochodzi tylko i wyłącznie z oficjalnej polskiej dystrybucji, umożliwiając realizację wszelkich roszczeń gwarancyjnych w serwisie wskazanym przez producenta. Nie praktykujemy przy tym dropshippingu, co oznacza, że jesteśmy w fizycznym posiadaniu każdego wystawionego w tej kategorii produktu.  

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat słuchawek? Zajrzyj na naszego bloga! 

goodaudio.pl to nie tylko sklep internetowy, ale również doskonałe źródło wiedzy, dla każdej osoby zainteresowanej sprzętem audio. Na naszym blogu regularnie publikujemy nowe treści, poruszające szeroki zakres pojęć z segmentu audio. Jeśli chcesz przejrzeć treści dotyczące właśnie słuchawek, skorzystaj z naszego systemu tagów: https://goodaudio.pl/tag/sluchawki/ 

Strona główna » Słuchawki

Czego szukasz?

Filtruj wg ceny

MARKA

Typ słuchawek

Budowa

Konstrukcja

Mikrofon

Aktywna redukcja szumów

Impedancja

Złącza

FUNKCJE

KOLOR