|

5 powodów, dla których warto zaopatrzyć się w bezprzewodowy głośnik Bluetooth 

Bezprzewodowe głośniki bluetooth zdają się być dzisiaj dosłownie wszędzie, co jeszcze do niedawna nie było jednak aż tak oczywiste. Początkowo to telefony miały spełniać rolę osobistego i przenośnego nagłośnienia, lecz szybko okazało się, że ich niewielkie głośniki nie są w stanie spełnić oczekiwań konsumentów. Z drugiej strony, przenośne boomboxy i radia niestety miały zazwyczaj spore gabaryty, nie wspominając już o krótkim czasie działania na bateriach, o ile w ogóle istniała taka możliwość. Jeżeli nadal zastanawiasz się, dlaczego powinieneś wybrać właśnie bezprzewodowy głośnik bluetooth, zapoznaj się z 5 powodami, dla których warto to zrobić. 

1. Zapomnisz o kablach i ładowarkach 

Może to co prawda zabrzmieć nieco paradoksalnie, ale doskonałym argumentem za bezprzewodowymi głośnikami jest to…, że są bezprzewodowe. Do słuchania muzyki przy ich użyciu nie potrzeba długich kabli, a możliwość podłączenia kabla w niektórych modelach, traktowana jest tu jako dodatkowa opcja. Dzięki połączeniu bluetooth możesz przemieszczać swój głośnik, nie rezygnując przy tym ze swobodnego użytkowania smartfona, z którego właśnie odtwarzasz muzykę. Wbudowany akumulator rozwiązuje także kwestię podłączenia głośnika bluetooth do źródła zasilania. Większość nawet małych i podstawowych model, potrafi odtwarzać muzykę nieprzerwanie przez kilka do kilkunastu godzin. 

2. Są banalnie proste w użytkowaniu 

Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że zdążyło dorosnąć już całe pokolenie niepamiętające świata bez łączności za pośrednictwem bluetooth. Dzięki tej technologii wystarczy wcisnąć jeden przycisk na urządzeniu, do którego chcemy się podłączyć, po czym dopełnić formalności wybierając je z listy na naszym smartfonie, tablecie lub komputerze. Od tego momentu bezprzewodowy głośnik bluetooth będzie sparowany z naszym urządzeniem i stanie się domyślnym źródłem odtwarzanego dźwięku. Co więcej, większość modeli głośników bluetooth potrafi zapamiętać urządzenia, które się do niego podłączały, dzięki czemu sparują się automatycznie zaraz po ich uruchomieniu. 

3. Są bardzo mobilne 

Nie trzeba być zagorzałym fanem słuchania muzyki, aby chcieć korzystać z możliwości jej odtwarzania w dowolnym miejscu. W bezprzewodowych głośnikach bluetooth najwspanialsze jest to, że można z nich korzystać wszędzie, płynie przechodząc od prysznica, przez salę treningową, na samochodzie i innych pojazdach kończąc. Niektóre z nich mieszczą się nawet do kieszeni, a i większe modele z większym zapasem mocy, zdecydowanie nie należą do ciężkich i topornych. 

4. Oszczędzają Twoją przestrzeń 

Jeszcze do niedawna słuchania muzyki w zadowalającej jakości, było związane z koniecznością przeznaczenia na to odpowiedniego miejsca. Duże zestawy stereo, choć rzeczywiście mają niezwykłą jakość, trzeba niestety traktować jako formę dodatkowego mebla. Nawet niewielkie radio wymaga swojego stałego miejsca, a nawet nie zaczęliśmy rozważać co, jeśli zechcesz cieszyć się muzyką na wakacjach. Bezprzewodowe głośniki bluetooth rozwiązują ten problem kompleksowo, nie wymagając żadnego stałego miejsca. Dodatkowo nie są one ciężkie i nie zajmują dużej przestrzeni, dzięki czemu bez problemu spakujesz je nawet do bagażu podręcznego. 

5. Są przyjazne dla Twojego portfela 

Co do zasady, przenośne głośniki bluetooth nie są drogie, tym bardziej w porównaniu z zestawami stereo. Oczywiście można kupić wysokiej klasy głośniki bluetooth za całkiem sporą sumkę, ale podstawowy i w pełni sprawny model możesz kupić nawet za niecałe 100 zł. Do tego warto wskazać, że nie są to urządzenia zbyt awaryjne, bo zwyczajnie nie ma w nich zbyt wiele elementów, które mógłby by się szybko zepsuć. Dzięki temu głośnik bluetooth to zakup na przynajmniej kilka lat, dopóki nie zechcesz przejść na wyższy model lub pojemność akumulatora nie spadnie na utrudniający użytkowanie poziom. 

Similar Posts

Dodaj komentarz