|

Jak wybrać przenośny głośnik Bluetooth?  

Głośniki bezprzewodowe są proste w obsłudze, bez problemu łączą się z naszymi urządzeniami, w których przechowujemy ulubioną muzykę i przede wszystkim można je łatwo przenosić. Dzięki tym zaletom coraz więcej osób interesuje się ich zakupem. Oferta głośników Bluetooth jest jednak tak obszerna, że czasem trudno się zdecydować, który z nich spełni nasze oczekiwania. Łatwo pogubić się w gąszczu funkcji i parametrów, dlatego w tym artykule wskażemy Ci na co warto zwrócić uwagę i czym kierować się podczas poszukiwań głośnika idealnego. Mamy nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci zdefiniować swoje potrzeby i wybrać sprzęt, którego funkcje w pełni wykorzystasz.  

Zadbaj o odpowiednią moc głośnika  

Dobierając moc głośnika przenośnego musisz przemyśleć w jakich miejscach będziesz z niego korzystać. Aby ułatwić Ci sprawę podzielmy głośniki na 3 grupy. 

Głośnik do odsłuchu osobistego (ok. 3W)

Jeżeli zamierzasz słuchać muzyki w swoim pokoju podczas nauki lub chcesz, aby ulubione utwory towarzyszyły Ci, kiedy pracujesz w niewielkim gabinecie nie potrzebujesz do tego dużej mocy. Aby Twój głośnik polepszył jakość dźwięku z laptopa, tabletu czy telefonu wystarczy mu moc na poziomie ok. 3W. Nie warto więc inwestować w mocniejszy sprzęt, bo słuchając muzyki samemu w małych pomieszczeniach i tak nie wykorzystasz jego potencjału. 

Głośnik do wspólnego słuchania w pomieszczeniach (ok. 15W)

Moc na poziomie mniej więcej 15W dobrze sprawdzi się wszędzie tam, gdzie przebywa na raz kilka osób i nie chcesz, aby rozmowy całkowicie zagłuszały brzmienie głośnika. Dobrym przykładem zastosowania będą tutaj takie miejsca jak: biuro, gabinet kosmetyczny lub niewielki sklep. Takiego modelu będziesz także potrzebować, jeśli głośnik Bluetooth ma spełniać rolę domowego sprzętu audio i oczekujesz, że w całym mieszkaniu dźwięk będzie dobrze słyszalny. 

Głośnik do odtwarzania muzyki na zewnątrz (ok. 30W)

 W przypadku gdy muzyka ma rozbrzmiewać w Twoim ogrodzie podczas spotkań z przyjaciółmi, powinieneś rozejrzeć się za głośnikiem o większej zdolności do wytwarzania ciśnienia akustycznego. Dzięki mocy na poziomie 30W jesteś w stanie rozkręcić całkiem niezłą imprezę w plenerze lub zapewnić wyraźne muzyczne tło gościom kawiarni na świeżym powietrzu. 

niewielki głośnik bt

Pamiętaj o rozmiarze  

Wielkość głośnika decyduje o jego mobilności, dlatego przed zakupem zadaj sobie pytanie jak często i jak daleko będziesz go przenosić. Zakładając, że prowadzisz aktywny tryb życia i chcesz mieć gadżet zawsze przy sobie, powinien on być niewielkich rozmiarów, tak aby mieścił się w torebce, plecaku, a nawet w większej kieszeni. W takiej sytuacji należy poszukiwać głośnika o wielkości porównywalnej do Twojej dłoni.  

Zwróć jednak również uwagę na to, że tak mały głośniczek będzie miał niewielką moc i sprawdzi się tylko wtedy, gdy chcesz słuchać muzyki niezbyt głośno. Natomiast, jeśli nie przeszkadza Ci głośnik w większym rozmiarze, możesz wybrać model o wadze 2 i więcej kg, który trzeba nosić w ręce lub przewieszać przez ramię. Zapewni Ci on większą moc i z powodzeniem wykorzystasz go podczas towarzyskich spotkań na zewnątrz lub w dużych pomieszczeniach.      

podzespoly elektroniczne

Zwróć uwagę na długość pracy na baterii  

Pewnie stwierdzisz, że im dłuższy czas pracy urządzenia tym lepiej, lecz najpierw sprawdź przez ile godzin w ciągu dnia będziesz korzystać z głośnika z dala od źródła prądu. Dlaczego warto to przeanalizować? Po to, aby uchronić się przed zbędnym wydatkiem, ponieważ im dłuższy czas pracy głośnika, tym wyższa cena. Jeśli więc jesteś wielbicielem długich wypraw ze znajomymi i umilacie sobie ten czas ulubioną muzyką, to w tym przypadku długość pracy baterii jest istotna i warto w nią zainwestować.  

Jednak, gdy głośniczek będzie używany przez Ciebie tylko w domu, krótszy czas pracy nie powinien stanowić dużego problemu. W tym miejscu zwróć także uwagę na to, że sama pojemność baterii nie świadczy o długości gry. Jest ona zależna również od wydajności pracy głośnika oraz od jego mocy.   

Wodoszczelny głośnik podczas pracy

Zastanów się czy nie warto zadbać o wodoszczelność  

Jeśli chcesz używać głośnika Bluetooth w warunkach domowych i nie planujesz wybierać się z nim na wycieczkę to raczej nie narazisz go na kontakt z wodą. Warto jednak dobrze się zastanowić czy na pewno towarzystwo muzyki nie przyda Ci się w innych miejscach. W niektórych przypadkach wodoszczelność okazuje się bardzo praktyczna, a może nawet niezbędna. Załóżmy, że włożysz głośnik w rowerowy koszyk i wybierzesz się na przejażdżkę słuchając swojej playlisty, a w drodze spotka Cię nagły deszcz lub wyjedziesz na wakacje i zechcesz posłuchać muzyki na plaży.  

Głośniki bezprzewodowe używane na zewnątrz narażone są na złe warunki atmosferyczne, ale nie tylko. Wyobraź sobie, że Twój głośnik leży na piknikowym stole i przypadkiem ktoś rozlewa napój. W tej sytuacji wodoszczelność ratuje go przed uszkodzeniem. Jeśli masz dzieci, podobne zagrożenia mogą czyhać na niego również w domu, gdy maluchy będą zaspokajać swoją ciekawość i testować głośnik w wannie.  

Sprawdź dodatkowe możliwości odtwarzania muzyki  

Zazwyczaj głośniki bezprzewodowe używa się łącząc je z innym urządzeniem za pomocą Bluetooth. Możesz jednak wyszukać model, który pozwoli Ci korzystać z niego na wiele innych sposobów. Zapoznaj się z dostępnymi opcjami. 

Głośnik z radiem 

Wbudowane radio pozwoli Ci słuchać ulubionych audycji z dźwiękiem dobrej jakości. Dzięki tej funkcji nie ominą Cię również najważniejsze wiadomości czy ciekawe felietony, a w między czasie zapoznasz się z najnowszymi hitami i będziesz wiedzieć o jakie tytuły uzupełnić swoje playlisty. 

Głośnik z czytnikiem SD 

Karta pamięci typu micro SD jest malutka, a jednocześnie potrafi być bardzo pojemna. Wystarczy, że zapiszesz na niej ulubione utwory i włożysz do głośnika, a będziesz mógł uwolnić się od dzwoniącego telefonu i w spokoju pełnym dobrego brzmienia, zrelaksować po ciężkim dniu. 

Głośnik z wejściem AUX 

Przewód AUX pozwala na połączenie bezpośrednio z głośnikiem takich sprzętów jak laptop czy telefon, ale również komputer stacjonarny. Ten rodzaj wejścia sprawi, że Twój głośnik będzie jeszcze bardziej uniwersalny, a kabelki z reguły są dołączone do zestawu, więc nie musisz się martwić o dodatkowy zakup. 

Głośnik z czytnikiem USB 

Na pendrive o dużej pojemności można zapisać naprawdę potężne zbiory muzyki, więc świetnie byłoby, gdyby Twój głośnik mógł z niego korzystać. Pendrive nie zajmuje dużo miejsca, możesz mieć go zawsze przy sobie i podłączyć do przenośnego głośnika, gdy zajdzie potrzeba. Dzięki temu, nawet gdy Twój telefon się rozładuje, będziesz mógł cieszyć się muzyką. 

Similar Posts

Dodaj komentarz