||

Małe radio solarne? Poznaj przenośne survivalowe radia z powerbankiem marki ELTRA!

W obliczu rosnącej popularności aktywności outdoorowych i sytuacji awaryjnych, coraz więcej osób docenia wartość niezawodnych urządzeń survivalowych. Radio solarne z powerbankiem marki to przykład innowacyjnego urządzenia, które łączy w sobie funkcjonalność i niezależność energetyczną. Dzięki swoim kompaktowym rozmiarom, radio to staje się idealnym towarzyszem w każdej ekspedycji czy sytuacji kryzysowej.

 1. Niezależność energetyczna – Radio solarne wyposażone w panel słoneczny umożliwia ładowanie baterii bez dostępu do tradycyjnych źródeł energii. To kluczowa cecha, która zapewnia działanie radia w miejscach odciętych od infrastruktury elektrycznej.
 2. Wszechstronność – Połączenie radia z powerbankiem pozwala nie tylko na słuchanie wiadomości czy prognoz pogody, ale także na ładowanie innych urządzeń mobilnych, co jest nieocenione w sytuacjach awaryjnych.
 3. Trwałość i odporność – Radia solarne są zazwyczaj wykonane z materiałów odpornych na trudne warunki atmosferyczne, co sprawia, że są one idealnym wyborem dla miłośników przygód na łonie natury.
 4. Szeroka dostępność funkcji – Oprócz radia i powerbanku, wiele modeli oferuje dodatkowe funkcje, takie jak latarka czy syrena alarmowa, które mogą być pomocne w nagłych wypadkach.

Każda z tych zalet czyni radio solarne z powerbankiem nie tylko praktycznym, ale i niezastąpionym sprzętem w każdym zestawie survivalowym.

Przeczytaj jeszcze:

Radio na wypadek kryzysu – dlaczego to tak istotny przedmiot?

FunkcjaELTRA BiwakELTRA Sahara
KolorSzaryPiaskowy
Strojenie radiaAnalogoweAnalogowe
Zakresy falFM, MWFM, MW
Typ antenyTeleskopowaTeleskopowa
Moc wyjściowa2W2W
Typ akumulatoraLi-ion 1800mAhLi-ion 1800mAh
ŁadowanieUSB-C, panel słonecznyUSB-C, panel słoneczny
Dodatkowe funkcjeLatarka, sygnał SOSLatarka, sygnał SOS
Wymiary (mm)160 x 80 x 55160 x 80 x 55
Waga (kg)0,30,3

Oba modele, ELTRA Biwak i ELTRA Sahara, oferują identyczne funkcje, które są kluczowe w sytuacjach survivalowych:

 • Panel fotowoltaiczny zapewnia możliwość ładowania akumulatora w terenie, co jest niezwykle ważne w miejscach odciętych od źródeł zewnętrznych.
 • Latarka i sygnał SOS mogą okazać się nieocenione podczas nocnych wypraw lub w sytuacjach zagrożenia.
 • Strojenie analogowe z możliwością odbioru fal FM i MW pozwala na utrzymanie kontaktu ze światem, co jest kluczowe dla otrzymywania ważnych informacji lub ostrzeżeń meteorologicznych.

Obie wersje są zaprojektowane z myślą o użytkowaniu w trudnych warunkach, co czyni je idealnymi towarzyszami każdej przygody na łonie natury. różnią się jedynie kolorystyką, co umożliwia dopasowanie do osobistych preferencji lub warunków terenowych.

Przeczytaj jeszcze:

Dlaczego warto mieć w domu radio?

Radia survivalowe, takie jak modele ELTRA Biwak i ELTRA Sahara, są nieocenionym sprzętem w wielu sytuacjach kryzysowych i outdoorowych, dzięki czemu zyskują na popularności wśród osób przygotowujących się na różnorodne wyzwania. Oto kilka przykładów sytuacji, w których radia te mogą okazać się niezastąpione:

 1. Wypadki w terenach odległych – W miejscach, gdzie tradycyjne metody komunikacji mogą zawieść, radio z możliwością ładowania solarnego i baterią zapewnia dostęp do informacji i możliwość wezwania pomocy.
 2. Katastrofy naturalne – Podczas huraganów, powodzi czy pożarów lasów, radia survivalowe umożliwiają odbiór ważnych komunikatów ewakuacyjnych i ostrzeżeń pogodowych.
 3. Wędrówki i biwakowanie – Dla turystów i miłośników przyrody, którzy spędzają czas w odciętych od cywilizacji miejscach, radio survivalowe to źródło rozrywki oraz ważnych informacji, takich jak prognozy pogody.
 4. Sytuacje awaryjne w domu – W przypadku awarii prądu, radia z funkcją powerbanku umożliwiają ładowanie innych urządzeń oraz zapewniają dostęp do informacji, co jest kluczowe dla bezpieczeństwa domowników.
 5. Podróże w nieznane regiony – Dzięki kompaktowym wymiarom i funkcjom takim jak latarka czy sygnał SOS, radio survivalowe stanowi podstawowe wyposażenie w plecaku każdego podróżnika.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz