|

Krüger&Matz – co to za marka?

Niemieckobrzmiąca marka Krüger&Matz, w rzeczywistości stworzona została przez polską, rodzinną firmę i coraz śmielej konkuruje z najbardziej znanymi producentami. W tym artykule przybliżymy nieco jej historię, wyjaśnimy dlaczego to właśnie w Polsce Pan Krüger spotkał się z Panem Matz –em, a także wskażemy, jak powstają produkty znajdujące się w szerokim portfolio naszej rodzimej marki. 

Marka Krüger&Matz należy do przedsiębiorstwa Lechpol Electronics, które jest czołową polską firmą branży elektroniki użytkowej. Wystartowała w 2010 roku i od tamtej pory rozwija się w szybkim tempie.  Jej założycielem jest Michał Leszek- syn właściciela Lechpol  Electronics- Zbigniewa Leszka. 

Nazwa nie nawiązuje do jej polskiego pochodzenia, nie jest również związana z nazwiskiem założyciela. Co więc mieli na celu autorzy projektu? Założyciel marki- Michał Leszek- grając na gitarze używał sprzętu Gallien-Krueger, który zachwycał go jakością i dźwiękiem.

To właśnie ta nazwa była źródłem jego inspiracji podczas tworzenia swojej marki. Razem z kolegą wpadli na pomysł dodania słowa „matz” i tak oto powstał: Krüger&Matz. Docelowo nazwa miała dawać do zrozumienia, że firma oferuje solidne produkty.  

Krüger&Matz  ma wiele wspólnego z językiem niemieckim więc autorzy nazwy wykorzystali fakt, iż niemieckie produkty kojarzą się z wysoką jakością. 

Sposobem na zbudowanie marki było dotarcie do jak największej liczby klientów i przekonanie ich do oferowanego sprzętu. Sprzedaż prowadzona jest nie tylko w Polsce, ale także za granicą w takich krajach jak Niemcy, Holandia, Czechy, Belgia, Rumunia i wiele innych.  

Krüger&Matz promuje swoje produkty na międzynarodowych targach branży nowych technologii, tworzy kampanie z udziałem znanych osobistości, a produkty tej marki można było zobaczyć w kilku teledyskach.

Marka Michała Leszka została też wielokrotnie nagrodzona takimi wyróżnieniami jak: Laur Konsumenta, Złoty Bell, Złoty AS IT czy Polska Nagroda Innowacyjności. 

Celem Krüger&Matz  jest oferowanie sprzętów wysokiej jakości w dobrej cenie. Brzmi jak misja niemożliwa, lecz marka z rodziny Lechpol Electronics znalazła na to sposób. Aby tego dokonać nie bazują na swoich projektach, lecz wybierają najlepsze komponenty i podzespoły jakie oferują im dostawcy zagraniczni.

Tak złożony produkt sygnują swoją nazwą i przez to mogą sprzedawać go w o wiele niższej cenie niż flagowe przedsiębiorstwa, które koszty swoich projektów niwelują tańszymi rozwiązaniami technologicznymi. Omawiana w tym artykule firma koncentruje się na ulepszaniu możliwości urządzeń ze swoich katalogów, zamiast na uruchamianiu własnych linii produkcyjnych. 

Krüger&Matz sprzedaje sprzęty z funkcjami, których trudno szukać w typowych propozycjach znanych marek, klasyfikujących się w podobnym przedziale cenowym. Jednym zdaniem: możemy mieć więcej za mniej! 

Choć początkowo głównym asortymentem oferowanym przez firmę miał być sprzęt audio, z biegiem czasu paleta urządzeń dostępna pod szyldem Krüger&Matz poszerzyła się o kolejne kategorie. Dzisiaj marka zajmuje się sprzedażą nie tylko home czy car audio.

Proponują również telewizory, laptopy, tablety, czytniki e-book, smartfony i telefony GSM, kamerki, projektory, smartwatche oraz szereg innych akcesoriów. Zaletą oferty jest to, że nie koncentruje się na jednej grupie odbiorców. Znajdziemy tutaj zarówno artykuły dla dzieci, sprzęt gamingowy jak i telefony dostosowane do osób starszych. Każdy znajdzie coś dla siebie.  

Jak wspomniano już wcześniej Krüger&Matz stawiał na sprzęt audio i to właśnie ten dział ofertowy jest najobszerniejszy. Portfolio przedstawia małe i poręczne głośniki Bluetooth, większe zestawy home audio oraz power audio, radia, radiobudziki i głośniki samochodowe, a nawet gramofony.

Przyglądając się bliżej wybranym artykułom da się zauważyć ciekawą stylistykę. Na uwagę niewątpliwie zasługują słuchawki w wyższym przedziale cenowym oraz kolumny głośnikowe, w których zastosowano estetyczne wykończenie elementami z fornirowanego drewna.  

Podobne wpisy

Dodaj komentarz