|

ELTRA – co to za marka?

ELTRA to kultowy producent polskich radioodbiorników sięgający korzeniami do 1923. Bydgoska firma założona przez Stefana Ciszewskiego odpowiedzialna jest za pierwsze polskie radio tranzystorowe ELTRA MOT-59 oraz całą serię kultowych modeli sygnowanych polskimi nazwami. Choć współcześnie główna część firmy uległa przekształceniu, radia ELTRA nadal są dostępne na rynku dzięki przejęciu przez firmę polską firmę Audiox.

Logo marki producenta polskich radioobiorników ELTRA.

Radioodbiorniki ELTRA wyróżniają się przemyślaną funkcjonalnością, która łączy w sobie tradycyjne metody odbioru z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Prostota obsługi, która jest znakiem rozpoznawczym marki, idzie w parze z zaawansowanymi opcjami takimi jak Bluetooth, odbiór DAB+ oraz możliwość odtwarzania muzyki w formacie MP3. 

Dla potencjalnego nabywcy oznacza to dostęp do szerokiego spektrum możliwości – od klasycznego słuchania stacji radiowych po strumieniowanie ulubionych playlist z urządzeń mobilnych.

ELTRA dba o to, by w jej ofercie znalazły się produkty odpowiadające zarówno miłośnikom klasyki, jak i zwolennikom nowoczesności.

Modele o designie retro cieszą się szczególnym uznaniem, odzwierciedlając estetykę i ducha minionych epok, co czyni je nie tylko urządzeniami audio, ale również elementami dekoracyjnymi z duszą. 

Dla zwolenników minimalizmu i nowoczesności, ELTRA proponuje radioodbiorniki o współczesnym designie, które doskonale wpisują się w nowoczesne wnętrza, oferując jednocześnie wysoką jakość dźwięku i użytkowania.

Wybierając radioodbiornik marki ELTRA, decydujesz się na produkt, który łączy w sobie dziesięciolecia doświadczeń w produkcji sprzętu audio z nowoczesnymi technologiami i designem. 

Niezależnie od tego, czy preferujesz klasyczne dźwięki, czy też szukasz urządzenia, które będzie centrum domowej rozrywki, ELTRA oferuje modele, które spełnią Twoje oczekiwania. Dodatkowo, wybierając ELTRA, stawiasz na markę z tradycjami, której produkty są synonimem trwałości i niezawodności.

W 1923 roku, w Bydgoszczy, narodziła się ELTRA, założona przez inż. Stefana Ciszewskiego. Od samego początku firma wyznaczała nowe kierunki w polskiej elektrotechnice, szybko stając się liderem na rynku dzięki ofercie 1220 innowacyjnych urządzeń.

Era radiowa

1956 rok przyniósł przełom w postaci wejścia ELTRY na rynek sprzętu radiowego. Miniaturowy odbiornik tranzystorowy MOT-59 z 1959 roku zaznaczył początek nowej ery, a radioodbiorniki stały się znaczącą częścią oferty firmy.

Ekspansja i innowacje

Lata 70. to czas ekspansji ELTRY, która wprowadziła na rynek 12 nowych typów radioodbiorników oraz kalkulatory elektroniczne serii „Brda”. Firma umacniała swoją pozycję na rynku krajowym i zagranicznym, eksportując produkty do wielu krajów Europy.

Symbol wolności w PRL

W okresie PRL, radia ELTRA stały się dla Polaków symbolem wolności słowa i oknem na świat, przynosząc wiadomości, muzykę i nadzieję na lepsze jutro.

Adaptacja i rozwój

Koniec XX wieku wymusił na ELTRZE adaptację do zmieniającego się rynku. Skoncentrowano się na produkcji sprzętu elektroinstalacyjnego, Audio i podzespołów dla motoryzacji, przy jednoczesnym wprowadzeniu systemu zarządzania jakością ISO w 1997 roku.

Nowy wieku, nowe kierunki

XXI wiek to czas, w którym ELTRA ponownie zdefiniowała swoje kierunki rozwoju, dopasowując się do oczekiwań rynku. Firma AUDIOX przejęła produkcję wyrobów Audio, otwierając nowy rozdział w historii marki, związany z odbiorem radiofonii cyfrowej DAB+.

Podobne wpisy

Dodaj komentarz